Cevap Gönder  

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 dkz beni huzurla inceltiyor..
 Çar 05 Ekm, 2011 10:49
Alıntıyla Cevap GönderSayfa SonuBaşa dön

uzun zamandır araştırıp uygulamakta kararsız kaldığım dkz ya başladım..hızlı zayıflama arzumun tutsağı olmadan önce buldum bu yöntemi ama diyet tuzağına kapılarak uygulamadım..diyetlerle kendimi iyice bunaltıp verdiğim kiloları tekrar alıp bir daha vermek için bunamlı bir şekilde araştırırken sonunda kafama dank etti..diyet bütün psikolojimi bozmuştu..hayatımın merkezinde sadece kilolarım ve yemek ile ilgili düşünceler vardı..bunu iyice takıntı yapmıştım neredeyse..keyifli olup olmamam tartıda gördüğüm artan yada azalan sayılara bağlıydı..sonra bir gün dkz geldi aklıma..dedim zaten diyet yapmaya çalışarak ve yapamayarak kilo vermek yerine alıp duruyorum..acele etmeden kendime şans vererek neden bir denemiyorum..ne kaybederim ki?sonunda yapmaya karar verdim.şimdi inanın çok mutlu ve sağlıklı hatta incelmiş hissediyorum kendimi..gittikçe daha iyi olacağına da inanıyorum..tek yaptığım acıkmayı beklemek ve doyuncaya kadar istediğim şeylerden yemek..ne yiyeceğimi düşünmekten ,öğün atladım ne olacak diye stres olmaktan kurtuldum..yasaklarım olmadığı için "yasak" diye adlandırabileceğimiz hiç birşey artık bana cazip gelmiyor..her şey serbest benim için..tek şart acıkma ve doyma sinyallerime göre davranmam gerektiği..yemek artık hayatımın merkezinde değil..günlük hayatımı zevkle yaşıyorum ve ne yiyeceğimi düşünerek gerilmiyorum..yavaş ve bedenimi dinleyerek fazlalıklarımdan kurtulacağıma inanıyorum..ve verdiğim kilolar geri gelmeyecek..bedenime uygun olan kiloma ineceğim inşallah..diyet yapmadan inceliyorum ve çook mutluyum..şükürler olsun Allahıma..

Aktif Üye
Aktif Üye

blank.gif
 (Başlık yok)
 Çar 05 Ekm, 2011 17:01

Smile benim bi arkadaşımda söylemişti acıktığımda yiyorum sadece diye ama o çok fazla acıkmayı bekliyormuş e tabi çok acıktığı için de iştahla yiyor Very Happy ama ben her an iştahla yiyorum Smile Razz yemek yediğimi gören zayıf kızlar Razz ay ne güzel yiyor derlerdi Smile hala da öyleyim Smile yemek yemek çok güzel Smile mesela hamburger de yemek ıspanakta yemek Smile nohut türü de yemek Smile hepsi benim için aynı Smile hamburger yerine diğerlerini seçiyorum rahat ediyorum Smile hem doymuş oluyorum hem tat almış oluyorum hem de şişkolaşmamı önlemiş ve kilo vermiş oluyorum Very Happy bi taşla 3 kuş Smile bide rahat ediyorum ya anlatamam Smile huzur doluyorum yanlış yapmadığımdan Smile arkadaş yanımda o kadar çok şey yedi 4 çeşit yanlış yiyecek ki ben dayanamaz yerdim ama tok oldugumdan canım istemedi kendime şaşırdım Smile insan kendini doyurursa yanlışa düşmez geçende arkadaşla günlük balık diye okuduk fiyatı da uygun bi dahaki çıktığımızda menüde balık var Very Happy

Aktif Üye
Aktif Üye

blank.gif
 (Başlık yok)
 Çar 05 Ekm, 2011 17:02

bu arada sevindim kararlı Smile senin gibi yapan arkadaşım da zayıf Smile darısı senin başına Wink

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cum 07 Ekm, 2011 13:02

evet canım inşallah benim başıma olur.zaten olacağına da inanıyorum.senin gibi benim de acelem yok..incelirken mutlu da olabiliyor olmam çok güzel..eyvah ara öğünüm gitti,yemekte ne yiyeceğim,spor yapamadım ne olacak...bu kaygılarım yok..çünkü diyet yapmıyorum ve inceleceğimi de biliyorum..

Aktif Üye
Aktif Üye

blank.gif
 (Başlık yok)
 Cmt 08 Ekm, 2011 14:29

durma yola devam kararlı Smile Very Happy

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Çar 26 Ekm, 2011 20:55

aşağı yukarı bir aydır dkz yapmaya çalışıyorum.iki kilo verdim.80 kilo başlamıştım.dün 77.9 geldim.buşekilde devam etmeyi düşünüyorum.sinirlerim yıpranmıyor.diyeti bozdum ne olacak şimdi diye bir endişem yok..ortalama haftada yarım kilom gidiyor.strese girmiyorum..daha ne isteyim.bu arada spor salonuna yazıldım.şimdilik haftada iki gün gidiyorum.iki hafta sonra üç güne çıkarmayı düşünüyorum.çok zevk alıyorum.inşallah iyi sonuçlar alırım.dkz mantığına göre sporu zayıflamak için değil istediğimiz için yapmalıyız deniyor.ben de öyle yapıyorum.sevdiğim için yapıyorum.zayıflamak için değil.ama spor yaparken zayıflarsam fena olmaz yani Smile

Yeni Üye
Yeni Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cum 28 Ekm, 2011 17:24

bir dönüm noktası arıyorum..istikrarlı ve kalıcı...sağlıklı bir yaşam..öncelik <yemek> olmadan...bir şeyi bekliyorum ama neyi bilmiyorum..motivasyonaihtiyacım var sanırım..diyet kelimesi bana göre değil..diyet bellibir zamanı kapsıyor..oysaki istediğim kalıcılık...diyet kelimesi bilinçaltınaolumsuz sinyal gönderiyor..beyin gücüyle 11 kilo vermiştim..kendimi salmış bir durumdayım...dedim ya dönüm noktasını arıyorum...
sevgiler... Wink

Yeni Üye
Yeni Üye

blank.gif
 (Başlık yok)
 Cmt 17 Arl, 2011 01:43

ne kadar zaman sonra kilo vermeye başladın? ben 29 kasımda başladım tmm kilo almadım ama vermedimde nerde yanlış yapıorum acaba? karbo ağırlıklı besleniorum ondan mı acaba herkes doygunluk hissini geç öğrenirken bende sorun yok tam tersi açlık bişey yeme isteği gerçek açlıkmı bilemiorum buraya da uğrayan olmamış son günlerde umarım sesimi duyarsınız

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cmt 24 Arl, 2011 12:02

geç de olsa geldim..sevgili tito,ne zaman kilo vermeye başladığımı sormuşsun..başladığım ilk hafta kilo da vermeye başladım..ama çok yavaş bir kilo verişi oluyor.bu da dkz yi tam yapmamamdan kaynaklı..tüm dikkatimle odaklanmıyorum kendime..biraz diyet alışkanlıkları biraz öncedn beri gelen yeme alışkanlıkları..aksatıyor dakz yapmamı..ama en büyük tesellim eğer diyet yapıyor olsaydım bu üç ayda en az beş kilo alacağımı bilmem.kilo vermediğim zamanlar almıyorum da..bu da bana yetiyor.sen neden vermiyor olabilirsine gelince:belki benim kadar fazlalığın olmadığından kilo vermen bana göre geç başlayabilir.belki suyu az tüketiyorsundur.dkz de su içmek çok önemli..açlıkla karışabiliyor.gerçek açlığı anlamak içinse bir kerelik olmak şartıyla bir şey yapabilirsin.dkz ile ilgili bir blogda okumuştum..acıktığını düşündüğün zaman bir bardak su içerek yarım saat bekle diyordu.eğer yarım saat sonra hala aynı açlık hissini duyuyorsan git ve karnını doyur.ama bunu birkez yap ki açlığı gerçekten öğrensin beynin..bunu sık yaparsan yani açlığını ertelersen vücuda kıtlık mikrobubu sokarsın ve kıtlık alarmı beyne iletilir ki bu da diyetteki çıkmaza sokabilir seni..aşağı yukarı bu şekilde bir ifadeydititocum..umarım cevap olmuştur biraz..bu arada ben üye olduğun diğer sitede de üyeyim..oradan da göüşebiliriz canım..sevgiler...

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cmt 24 Arl, 2011 12:05

bu arada ben biraz daha inceldim..80 ile başlamıştım ve aralık başında tartıldığımda 76. 6 olmuştum..bu size az gelebilir ama bence süper..çünkü üç aydır falan dkz yapıyorum..bu sürede diyet yapsaydım en az 5 kilo alırdım diye düşünüyorum.. Smile

« Önceki başlıkArkadaşına Haber VerBu konuya bakan kullanıcıları listeleDosya olarak kaydetPrintable versionSonraki başlık »

Bu konuya bakanlar:0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 0 Misafir

Çevrimiçi olanlar: Yok

Forum Seçin:   

Telif Hakkı CC, Diyet Kardeşliği. Bazı Hakları Saklıdır.
Telif Hakkı © 2006, 2020. Diyet Kardeşliği orijinal fikri Elif Sami'ye aittir.