Cevap Gönder  

Yeni Üye
Yeni Üye

turkey.gif
Süper ! DUKAN DİYETİM
 Per 08 Eyl, 2011 19:10
Alıntıyla Cevap GönderSayfa SonuBaşa dön

Merhaba arkadaşlar Dukan diyetini uygulayan var mı Rolling Eyes

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Per 08 Eyl, 2011 20:52

o nedir?

Aktif Üye
Aktif Üye

austria.gif
 (Başlık yok)
 Per 08 Eyl, 2011 21:26

dukan diyetini duymustum ama nasil bisey, neler yeniliyor hic bir bilgim yok malesef.

baslama tarihi: 12 Mayis 2012
kilom: 76,1
ilk hedef =>> 30 haziran =>68!!!

Yeni Üye
Yeni Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cum 09 Eyl, 2011 00:37

Arkadaşlar Dukan diyeti, Fransız tıp Doktoru Pierre Dukan tarafından icat edilmiş bulunmakta ve 4 evrede kalıcı zayıflamayı hedefliyor. Adı da doktorumuzdan geliyor.
Dukan Diyetinde ilk iki adım hedeflenen ve istenmeyen kilolarınızdan kurtulmak, diğer iki adım ise ulaştığınız, sizin için doğru olan kilonuzu bir ömür boyu korumanızı sağlamak.

1. evre atak evresi. Bu dönem hızlı kilo kaybının yaşandığı bir dönem. 5 kilo fazlası olanlar 3 gün, 5-10 kilo fazlası olanlar 5 gün, 10 ve üzeri kilosu olanlar da 10 gün boyunca uyguluyor bu evreyi. Sadece yağ ve karbonhidrat oranı düşük protein bakımından zengin ürünlerle besleniyorsunuz. Sebze ve meyve yok. Yulaf veya buğday kepeği yiyebilirsiniz. Bazı kişilerde bu evrede kabızlık olabiliyor. Bunu gidermek için de günde 1 çorba kaşığı buğday kepeği tüketebilirsiniz.

2. evre seyir evresi. Bu dönemde yavaş yavaş yeme düzeninize sebze de eklemeye başlıyorsunuz. Kilo verme süreci devam ediyor.

3. güçlendirme evresi. verdiğin her kg x 10 şeklinde yapıyorsun. Mesela 20 kg verdiysen 20 x 10 = 200 gün yapacaksın demektir. Bu dönemde belli meyveleri de yiyebiliyorsunuz, ayrıca ödül yemekleri de verebiliyorsunuz kendinize, mesela pirinç ya da patates gibi. Genelde diğer karbonhidrat kaynakları önerilmiyor.

4. koruma evresi. Bu evrede artık ulaştığın kiloyu koruma dönemi. Normal yeme alışkanlığına dönüyorsunuz ama her perşembe günü saf protein diyeti yapıyorsunuz.

Kısaca özetlemek gerekirse diyetin seyri böyle, Proteine dayalı olduğu için diyet esnasında kas kaybı yaşamıyorsunuz va tamamen yağlardan yakıyorsunuz. Diyet en ufak kaçamakları bile affetmiyor. Dr. Dukan bu kaçamaklar için " bir balona iğneyle dokunmak" tabirini kullanıyor. Diyet proteine dayalı olduğu için ve proteinde böbrekleri az biraz yorduğu için su olmazsa olmaz bu diyette günlük 3 litreye kadar çıkabilir, zorunlu olarak da 1,5 litre almalısınız diyor Dr. Dukan.

En önemlisi ise, "aç kalmıyorsunuz". Diyeti diğer diyetlerden ayıran en önemli özellik bu. Gün içerisinde istediğiniz kadar protein alabilrsiniz. Sınırsız tavuk, et, yumurta, yoğurt yeyin, süt için hepsi serbest.

Ben Dukan diyeti kitabını okuduktan hemen sonra başladım diyete. 3 günlük atak dönemi uyguladım ve 2 kilo verdim. Seyir evresi ile devam edeceğim. Yalnız ben çok fazla kaçamak yaptım ve seyir evresine geçemedim Crying or Very sad verdiğim kiloları almadım ama kilo vermem de durdu. hiç spor da yapmıyorum yarın yendinen 3 günlük atak ile diyete tam gaz başlıyorum Laughing
Bu defa sporda yapacağım ve asla katiyen kaçamak yapmayacağım sonra çok pişman olyuorum Embarassed

bekle beni dukan, kurtulacağım bu kilolardan Laughing

Aktif Üye
Aktif Üye

austria.gif
 (Başlık yok)
 Cum 09 Eyl, 2011 13:29

bilgi ve paylasimin icin tesekkürler canim. insallah hedefledigin kiloya erisirsin. bizimle yediklerini ictiklerini paylasirsan bizde istifade etmis oluruz Wink

baslama tarihi: 12 Mayis 2012
kilom: 76,1
ilk hedef =>> 30 haziran =>68!!!

« Önceki başlıkArkadaşına Haber VerBu konuya bakan kullanıcıları listeleDosya olarak kaydetPrintable versionSonraki başlık »

Bu konuya bakanlar:0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 0 Misafir

Çevrimiçi olanlar: Yok

Forum Seçin:   

Telif Hakkı CC, Diyet Kardeşliği. Bazı Hakları Saklıdır.
Telif Hakkı © 2006, 2020. Diyet Kardeşliği orijinal fikri Elif Sami'ye aittir.