Cevap Gönder   Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sonraki »

Aktif Üye
Aktif Üye

austria.gif
 (Başlık yok)
 Per 15 Eyl, 2011 22:05
Alıntıyla Cevap GönderSayfa SonuBaşa dön

lalecim 7 tane kara üzüm yemenin bi hikmeti sebebi varmi Smile ? ben kurusunu cook seviyorum. demir eksikligine kansizliga birebir diyorlar ama cekirdekli olmasi lazim mis.

metebolizmana hayranim, 40bin kere masallah cok güzel! bedenin dilini cözmüssün anlasiyorsunuz siz? ah bide ben anlayabilsem, cok inatci benimkisi coooook!

baslama tarihi: 12 Mayis 2012
kilom: 76,1
ilk hedef =>> 30 haziran =>68!!!

Aktif Üye
Aktif Üye

blank.gif
 (Başlık yok)
 Cum 16 Eyl, 2011 22:53

kansızlık olabilir diye... adetim gecen gece her tarafım uyusur gibi oldu üzüm yiyince geçtii.. annemde kansızlık var belki bende de olabilir.. o yüzden kara üzüm yiyorum ama fazla yememekte lazım sonuçta oda kalorili o yüzden ara ara 8 tane yiyorum.. ki yiyince uyuşma falan kalmadı şükür Smile herhalde kansızlık var.. o gün öyle olunca yoksa şeker mi var diye korktum ama şeker olsaydı daha kötü olurdum o gün 13 tane yedim kara üzüm ki şekeri olana fazlasını önermiyorlar demek ki kansızlık var iyi geldiğine göre Smile bugün de gece sadece 2 bardak çay içtim Smile hiçbişey yemedim yanında Smile birazdan kara üzüm yerim yine Smile 7-8 tane Smile napalım kansızlık varsa bal yerim bide Smile olur biter balda kansızlığa iyi geliyor Smile

Aktif Üye
Aktif Üye

blank.gif
 (Başlık yok)
 Cum 16 Eyl, 2011 22:55

Allah a şükür kahvaltıda çikolata yiyince gece saldırmıyorum 3 öğün yediğimden akşam yemeğinde 1 tabak yemeğe de tav oluyor midem Smile yoksa abartıyordum öyle böyle değil Smile sizde benim gibi yapın sizinde öyle olur Wink herkesin aynı bence Smile

Aktif Üye
Aktif Üye

austria.gif
 (Başlık yok)
 Cmt 17 Eyl, 2011 00:57

gecmis olsun lalecim, diyete baslmadan önce benimde sabahlari elim yüzüm sisiyor ellerim uyusuyordu, cok korkmustum, seker felan cikar diye, o zaman karar vermistim kilo vermeye. biraz kilo gidince uyusmada sismede gecti cok sükür. egerki uyusmalar devam ederse hatta simdi bile olabilir bi kan tahlili yaptir. ona göre vitamin takviyesi yaparsin canim.

baslama tarihi: 12 Mayis 2012
kilom: 76,1
ilk hedef =>> 30 haziran =>68!!!

Aktif Üye
Aktif Üye

blank.gif
 (Başlık yok)
 Cmt 17 Eyl, 2011 21:04

onceden 53-60 arası olurdum o zaman bişeyim olmazdı.. 72 ye çıkınca ama 1 yılda 12 kilo almıştım bünye kaldırmadı o kiloyu.. rejime başladığımda böyle olmuyordu.. tabi tesirini anca gösterdi.. 7 kilo verdim doktora gittim doktor kas zayıflıgı dedı kilodan oluyor işte.. bıde hep net basındayım.. iyi ki rejim yapmışım yoksa şimdi ne hale gelirdim kimbilir.. bu yıl da yapayım da bacaklarım kendine gelsin ee kolay mı zaten kemiklerim ince bide o kiloyu çekiyorlar Smile dayanamıyorlar artık işkence çektirmeyeyim vücuduma Smile

Aktif Üye
Aktif Üye

blank.gif
 (Başlık yok)
 Pzr 18 Eyl, 2011 14:11

tartıldım tam 65 kiloyum Smile yola devam Wink zayıf olanlardan neyimiz eksik.. bizde oluruz Smile devam kızlar giyeceğiniz kıyafetleri düşünerek devam edin Wink ben öyle yapıyorum Smile

Aktif Üye
Aktif Üye

blank.gif
 (Başlık yok)
 Çar 21 Eyl, 2011 23:07

ben geldim Smile yola devam edıyorum Smile sıze bılgı getırdım Smile

Yemek yedikten kısa bir süre sonra acıktığınızı mı hissediyorsunuz? Çabuk acıktığınız için fazla yemek yiyip kilo veremiyor musunuz? Çabuk acıkmak; doğru yiyeceklerle beslenmemenizden kaynaklanabilir. Çabuk acıkmanın nedenlerini Dr. Ayça Kaya açıklıyor.

Çabuk acıkmaya neden olan yiyecekler; başlıca basit karbonhidrat ihtiva eden ve glisemik indeksi yüksek olan yiyecekler ise şeker, bal, reçel, tatlılar, muz, incir, üzüm, tatlı kavun, tatlı karpuz, patates, havuç, beyaz pirinç, beyaz un ve beyaz makarnadır.

Peki, bu yiyecekleri hiç tüketmeyecek miyiz?

Tabii ki yiyeceğiz ama şeker oranını düşürerek yiyeceğiz yani nasıl yiyeceğimizi bileceğiz. Örneğin; muzu yoğurtla, patatesi etle ve yoğutla karıştırarak yemek vücut için biyoyararlanımı daha iyi kılar ve bizi daha geç acıktırır. Ayrıca yemeğe limon katmak da glisemik indeksi düşürür.

Aktif Üye
Aktif Üye

blank.gif
 (Başlık yok)
 Çar 21 Eyl, 2011 23:12

kilo aldıran yiyecekler

İstediğiniz kiloya ulaşmak için diyet yapıyorsunuz ancak kilo verememekle birlikte var olan kiloların üzerine yenilerini ekliyorsunuz. Kilo almanıza neden olan yediğiniz yiyecekler olabilir mi? Dr. Ayça Kaya; kilo aldıran yiyecekleri açıklıyor! Hangi yiyecekler çabuk acıkmanıza ve kilo almanıza neden oluyor merak ediyorsanız; bu yazıyı mutlaka okuyun!

Kalıcı kilo kontrolünde çok önemli bir diğer kavram da daha düşük yağlı yemeyi becerebilmektir. Yağlar dünyadaki en yüksek kalorili yiyeceklerdir. Yiyeceklerin üzerine yağ eklendiğinde yiyeceğin mevcut kalorisi iki-üç kat artabilir. Özellikle metropol hayatında hazır gıda tüketimi son derece yaygındır ve bu yiyeceklerin yağ oranı lezzeti artırabilmek için çok fazladır. O nedenle siz siz olun yiyecekleri seçerken daha az yağlı olmasına özen gösterin.Yani çıtır, kıtır, pane, kızartılmış, kremalı, mayonezli, hazır pastane ürünleri, dışarıda kıymadan yapılmış etler tüketilmezse kilo kontrolü daha kolay olur.

İşe yaptığınız yemeklere koyduğunuz yağı yarı-yarıya azaltarak başlayabilirsiniz. Yağ oranı yüksek besinler ise kilo ile savaşta en uzak kalınması gerekli gruptur. Yağ oranı yüksek kızartmalar, milföy gibi hamurlar, baklavalar, soslar belki de uzun vadede en uzak kalınması gereken gruptur.

Aktif Üye
Aktif Üye

blank.gif
 (Başlık yok)
 Çar 21 Eyl, 2011 23:24

Fazla kilolardan kurtulmak için her pazartesi diyet yapmak istiyorum diyor musunuz? Karşınıza çeşitli engeller çıkıyor ve diyet yapamıyor musunuz? Diyet yapmanın en kolay yöntemlerini sizinle paylaşıyoruz. Önerilerimize kulak verin ve fazla kilolarınızdan zorlanmadan kurtulun!

Beslenme uzmanları az miktarda badem ve ceviz tüketmenin faydalı olduğunu söylüyorlar. Canınız atıştırmalık bir şeyler istediğinde, aşırıya kaçmadan ceviz, badem veya fındık yiyebilirsiniz. Bademde bulunan iyi yağlar, yağ yakma genlerini harekete geçirir ve kilo vermenize yardımcı olur.

Yağları ve karbonhidratları ayrı tutun. Vücudunuzun ihtiyacı olan enerjiyi karbonhidratlardan alırsınız. Enerjiyi aldıktan sonra üstüne yağ tüketirseniz, gerekli olan enerjiyi zaten aldığınız için, vücudunuz yağı depolar. Bu da kilo almanıza neden olur.

Her gün aynı miktarda kilo alırsanız, daha iyi hisseder ve daha fazla yemekten kaçınırsınız. Bir gün çok yer ve ertesi gün aç kalırsanız, kendinizi doymuş hissetmezsiniz. Be yüzden, her gün aynı şekilde yemeğe özen gösterin.

Kendinizi mutsuz ve sinirli hissettiğiniz zaman stres hormonları harekete geçer ve kan şekeriniz düşer. Bu durumda canınız tatlı bir şeyler yemek ister. Bu durumla karşılaştığınızda, spor yaparak kan şekeri seviyenizi kontrol altına alabilirsiniz. Spor şeklinizi değiştirebilir ve çok ağır egzersizler yapmak yerine yoga gibi hafif egzersizleri tercih edebilirsiniz.

Gün içinde neler yediğinizi fark etmeyebilirsiniz. Bu nedenle her yediğinizi ve ne kadar kalori içerdiğini bir kağıda yazın. Yediklerinizi kağıt üzerinde görmek, ne kadar gereksiz kalori aldığınızı anlamanızı sağlar.

Vücudunuzla barışın! Vücudunuz hakkında kötü düşünmeniz, sizi gergin ve mutsuz yapacaktır. Bu durumda kendinizi daha çok yemeğe vereceksiniz. Vücudunuzu sevin ve sinirli olduğunuzda yemek yememeyi öğrenin.

Aktif Üye
Aktif Üye

blank.gif
 (Başlık yok)
 Çar 21 Eyl, 2011 23:25

Smile bende maç izlerken biraz fındık badem yemiştim tabi 10 tane civarı.. neyseki yağ yakmaya yardımcıymış : ) : )

« Önceki başlıkArkadaşına Haber VerBu konuya bakan kullanıcıları listeleDosya olarak kaydetPrintable versionSonraki başlık »

Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sonraki »

Bu konuya bakanlar:0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 0 Misafir

Çevrimiçi olanlar: Yok

Forum Seçin:   

Couldn't update banners data

DEBUG MODE

SQL Error : 1264 Out of range value for column 'banner_view' at row 1

UPDATE phpbb_banner SET banner_view=banner_view+1 where banner_id IN ( 1, 2, 3, 4, 5)

Line : 34
File : page_tail.php

Telif Hakkı CC, Diyet Kardeşliği. Bazı Hakları Saklıdır.
Telif Hakkı © 2006, 2020. Diyet Kardeşliği orijinal fikri Elif Sami'ye aittir.