Cevap Gönder   Sayfa: 1, 2  Sonraki »

Yeni Üye
Yeni Üye

turkey.gif
 lütfen banada yardım edin
 Sal 25 May, 2010 08:03
Alıntıyla Cevap GönderSayfa SonuBaşa dön

Merhaba, ben öncelikle size kendimden bahsetmek isterim. 33 yaşında, 168 cm boyunda ve 70 kg ağırlığındayım. 10 ve 5 yaşlarında 2 çocuk annesiyim. Son 10 yılda bir iki derken toplam 20 kilo ekledim kilolarımın üstüne. Zaman zaman diyet denemelerim oldu ancak hep istikrarsızlığım yüzünden bıraktım. En son 4 ay önce diyetisyene gittim. Verdiği liste çok iyiydi 3 ana 3 ara öğün şeklinde. 1 ayda 3 kiloda verdim ama sürekli bir yemek yapma haline girmem gerekiyordu. Zaten 2 çocuğumun birinin yediğini diğeri yemiyor, onlara ayrı, kendime ayrı, eşime ayrı derken iyice çıldırttı beni bu listeye uyma meselesi. Son durumum şu. İnanılmaz derecede mutsuz, kendine küsmüş ve iradesizliğinden dolayı kendini affedemeyen ve sürekli kendine kızan biri oldum çıktım. Bu siteyi keşfettiğimde yeni bir umut doğdu içime. Lütfen bana da destek olurmusunuz. Bildiğiniz metabolizma hızlandırıcı takviyeler, önemli ipuçları varsa paylaşırmısınız. Lütfen. Belki başarısızlıkla sonuçlanan her denememin birinde olsa yanımda bir moral, motivasyon desteği görmüş olsaydım devam edebilirdim. Ben bu sabah itibari ile, 70 kilo olarak tekrar diyete başlıyorum. Hedefim 12 kilo ve en azından 2-3 ayda vermek istiyorum.

Yeni Üye
Yeni Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Sal 25 May, 2010 08:09

ve ben fırsat buldukça buraya girip, yediğimi içtiğimi diyetin nasıl gittiğini, verdiğim kiloları yazıcam. bu arada sizlerde beni aranıza kabul edip, banada destek olursanız çok mutlu olurum. fena halde gaza gelmeye ihtiyacım var Wink haydi bakalım, allahım banada hepimizide yardım etsin. şimdilik hoşçakalın

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Sal 25 May, 2010 13:29

hoş geldin arzucum...eğr karar aldıysan yolu yarıladın bence....sana başarılar diliyorum...destek oluruz tabiki..bizim aradığımız tek şey yalnız olmadığımızı bilmek zaten.. Smile

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Sal 25 May, 2010 14:34

bu arada arzu bı kılolarını 2 ay gıbı bır sürede vermeyı hedeflemen bence saglıklı degıl. kendını bu kadar kısıtlama daha sonra hayal kırıklıgına ugrayıp dıyetten soguyabılırsın. daha mınık hedefler koymalısın

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Sal 25 May, 2010 18:03

ben de yarene katılıyorum...

Yeni Üye
Yeni Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Per 27 May, 2010 12:09

beni çok mutlu ettiniz. ilginize çok teşekkür ederim. peki ne önerirsiniz. kafam allak bullak. kilo verme meselesi bende takıntı halini aldı. çok mutsuzum. aklım sürekli tatlılarda. ve bu arada metabolizmamda iyice yavaşladı. eee bu kadar diyet denemesinin ardından normaldir tabi. tamam sizlerin söylediğini şu şekilde algılayarak benimsemeye çalışıyorum. hızlı kilo verip hüsrana uğrayacağıma, yavaş yavaş ama emin adımlarla geri dönüşüde kötü olmayan bir sistem uygulayayım. bu arada metabolizma hızlandırıcı bir öneriniz varsa paylaşırmısınız lütfen. teşekkürler.

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Per 27 May, 2010 15:56

sık sık bırseyler ye. bızım dıyet yaparken en buyuk hatamız hıcbır sey yemeden kılo vermeye calısmamız. bu durumda metabolızma cok yavaslıyor. mıdeyı bos bırakmadan bırseyler atıstırırsan ya meyveydı belkı bır ıkı bıskuvı falan sanırım daha hızlanır metabolızman. bu arada ben de aynı durumdayım bır kac gun ıyıce yemekten el cektım gıbı. boyle olunca da tartıda hıcbır degısıklık göremedım cunku metabolızma yavasladıgı ıcın bu sefer sındıremedı. o zaman bıraz daha sık yıyerek metabolızmayı da küstürmeyerek zayıflayabılırz sanırım

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Per 27 May, 2010 18:06

arzucum,ben suyu az içtiğimde de kilo veremiyorum.en az iki litre su içmeye çalışırsan iyi olur bence.metabolizma hızlandıran bir çay biliyorum ben.ortaboy 3elmayı yıkayıp çekirdekleri ve kabuklarıyla dörde bölüyoruz.bir tencereye koyup üzerine 3 litre su,birer tatlı kaşığıtane karabiber,karanfil ve bir kabuk tarçın ekliyoruz.bir limonu da yıkayıp kabukları ile dörde kesip tencereye atıyoruz..elmalar yumuşayıncaya kadar kaynatıp süzüyoruz.ister sıcak ister soğuk günde üç defa yemeklerden sonra içiyoruz.artanıbuzdolabında saklıyoruz.selahattin dönmezin tarifi.tv den almıştım.bir dene istersen..

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Per 27 May, 2010 18:08

ben de bır deneyeyım bu aralar. tarıfı yazayım da.

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Per 27 May, 2010 18:13

dene tabi canım.biraz ekşi ama çok kötü değil tadı.ben sıcak içmeyi seviyorum...

« Önceki başlıkArkadaşına Haber VerBu konuya bakan kullanıcıları listeleDosya olarak kaydetPrintable versionSonraki başlık »

Sayfa: 1, 2  Sonraki »

Bu konuya bakanlar:0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 0 Misafir

Çevrimiçi olanlar: Yok

Forum Seçin:   

Couldn't update banners data

DEBUG MODE

SQL Error : 1264 Out of range value for column 'banner_view' at row 1

UPDATE phpbb_banner SET banner_view=banner_view+1 where banner_id IN ( 1, 2, 3, 4, 5)

Line : 34
File : page_tail.php

Telif Hakkı CC, Diyet Kardeşliği. Bazı Hakları Saklıdır.
Telif Hakkı © 2006, 2020. Diyet Kardeşliği orijinal fikri Elif Sami'ye aittir.