Cevap Gönder  

Yeni Üye
Yeni Üye

blank.gif
 Vahim bir durum (dayım)!!
Çar 08 Nis, 2009 11:00 - Cum 08 May, 2009 10:59 arası (dahil)

Çar 08 Nis, 2009 10:25
Alıntıyla Cevap GönderSayfa SonuBaşa dön

merhaba,
dün blogdaki yazilarin büyük kismini okudum bence insan hafif kilolu ve mutlu olabilir. Bana hiçbir zaman çok ölüm kalim meselesi gelmemsti taaa ki kilolarim gerçekten vahim bir duruma gelene kadar.
Bence kilolu olmak daha çok psikolojik bir durum oldugundan destek çok önemli iste ben de tam bu yüzden yaziyorum.. Yorumlariniza ihtiyacim var...
Hayatimdaki en zayif dönemimde 63 kiloydum ki boyum 1.60 ve gerçekten hayatimdan memnundum. Ancak son bes sene içerisinde is hayatina da girmemle beraber tam 35 kilo aldim ve su an 97 kiloyum ki gerçekten balon gibiyim. Arti artik çok rahat hareket edememeye basladim benle ayni boyda olan kardesimin tam iki katiyim. Sürekli bir rejim yapma istegi gelsin diye bekliyorum ama gelmiyor maalesef yemek yemeyi çok seviyorum.
isim geregi hergün fazla mesai yapiyorum ve hareketli bir hayatim var sürekli dsarida olmam gerektiginden kafe yemekleriyle besleniyorum o yüzden bana rejim yapmak daha da zor geliyor. Otobüslerde veya is yemeklerinde elimde sefer tasiyla da dolasmak istemiyorum. (çok fena bir görüntü olusuyor) evde yemek yapacak vaktim hiç yok. Ve bence disarida binbir çesit arasinda rejim yapmak çok zor. Hayat Stili haline geliyor bir yerden sonra, bugün onu mu yesek bunu mu yesek ssklinde bir de bakiyorum ki benim yemek bilgim alms basini gitms. istanbulda ne nerede yenir benden iyi bilen yok! Bir gün canim badem ezmesi istiyor ertesi gün brownie bir diger gün ev yapimi baklava. Çok fena tatli düskünüyüm ve bu bir hayat tarzi olmusvaziyette. ben de bugüne kadar sayisiz yöntem denedim. Ama bu sefer geri dönüp 35 kilo vermem gerektigini düsününce motivasyonum da eskisi kadar iyi degil.
Bir sürü diyetisyene gittim hepsini fazla takintili ve empati yeteneginden yoksun olduklarini gördüm. Sanki hayat sartlarini bosuna anlatmssiniz gibi döne döne ayni listeleri veriyorlar. Benim her öglen sebze bulmam imkansiz ama sürekli yaziyorlar mesela 6 kasik sebze yemegi seklinde.
Bu sefer yalniz rejim yapmayi deniyorum sonuçta her birimiz ne yenip ne yenmemesi gerektigini çok iyi biliyoruz. Ama itiraf etmeliyim çok zorlaniyorum.
Bir arkadasim Reductil önerdi, tabii ki bu ilaçlarin çok ciddi zararlari var ama benim kilom da normalin çok üzerinde. 2-3 gün kullandim stahim azaldi ama çok kesilmedi. O kadar fena bir vaziyetteyim yani.
Bu yazimi buraya kadar okuma sabri gösterenler kendi hallerine dua edebilirler gerçekten.
Bugüne kadar yaptigim yöntemlerin arasinda bence en iyisi Herballife di bir ay içerisinde 10 kilo verdim ama 2 ögün siviyla beslendigim için 2 ayin sonunda çok fena bir sekilde yemeklere saldirmaya basladim ve hepsini aldim.
Onun dsinda kendi kendime de daha evvel 10-15 kilo vermsligim var. Ama bu sefer o kadar zor geliyor ki... Sürekli kararsizim ilaç mi alsam, herbalife mi yapsam, kendim mi yapsam, diyetisyene mi gitsem... Böyle derken sürekli vakit geçiyor. Spor yaparsam su an gerçekten kendimi sakatlayabilirim ne yapacagimi gerçekten sasirms vaziyetteyim.Ve çok isterdim bir gün ayna karsisina geçip tamam bitti artik yemiycem deyip bütün yemek ve tatlilardan nefret etmek. Ama maalesef hala ve hala o kadar nefret etmiyorum. Sadece sagligim için ve biraz daha iyi giyinmek için kilo vermem gerektigini farkindayim. Bu kilo sorunum yüzünden her gece ailemle kavga ediyorum. (beni bu kadar ssman görmeye dayanamiyorlar hakli olarak)
Ve sin dogrusu ben bu sten kurtulmak ama bu sefer çok para dökmeden normal bir sekilde basarmak istiyorum.( Kriz dolayisiyla maaslarin azaldigini da düsünürsek alim gcüm zaten gitgide düsüyor)
ishayatindaki stresler yetmezms gibi benim bir de ekstra problemim vr kimsede olmayan bir problem: 35 kilo vermem gerekmekte.
Ve bu gittikçe daha fazla hayatimi etkililyor, hiç bir baska se basvuramiyorum artik 6 senedir ayni si yapiyorum fizigim daha düzgün olsa rahatlikla daha iyi bir maasla da s bulabilirim.
Kisaca tavsiye ve desteklerinize ihtiyacim var...Çünkü çevremdeki herkes "niye yani zayiflayamiyorsun anlayamiyorum bu kadar daolmaz ki" diyor ve kimse beni anlamiyor...

Üye
Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Çar 08 Nis, 2009 11:04

arkadaşım aramıza hoşgeldin.bende senin gibi yemeyi çok ama çok seviyorum ve kendime bi türlü engel olamadığımı çevremdeki insanlara söylediğimde nasıl yani ya bi insan bu kdar iradesiz olamaz önce kendin istemelisin yemicem de yeme gibi cümleler kuruyolardı.bigün bi arkadaşım bana reductili önerdi ve ertesi gün başladım ilk günlerde sendede olduğu gibi çok fazla iştahımı kesmedi yedim yani.ama 2-3 hafta sonra bunun açlıktan kaynaklanmadığını çözdüm.yani aslında ilaç tok tutuyo ama ben yiyorum.çünkü ilaçtan önce o kadar fazla yemeye alışmşımki bi an boş durmayan ben bi anda yemeyi kesemediğimi anladım.sora ilacı bıraksammı filan derken dur dedim ya bunuda yarım bırakma nolursa olsun bi kaç ay devam ediceksin.çünkü ben herşeyi tam başarıcakken yarım bıraktım diyet konusunda ve devam ettim son 10 gün kadar filan gerçekten bişey yemedim ve acıkmadım alıştırdım kendimi elime koluma sahip çıktım ve bünyemde bişey istemedi ve ilk ay 5 kilo verdim 2.ayda 5 kilo şuan 3.aydayım toplam 10 kilo verdim bu ayda hedefim 5 kilo ama daha veremedim çünkü 1 haftadır yiyorum azda olsa çünkü regl dönemim ve canım bişeyler çekiyor.85 kilodan 75 e düştüm ve çok mutluyum devamda edicem 20 günde 5 kilomu daha vericem.öyle güzel bişeyki.hiç bi kıyafeti olmuyor hepsi büyük geliyor ve bunlar beni çok motive ediyor.biraz fazla kaçırınca ertesi gün onu telafi etmesini öğrendim.bide yalnız bu ilacın tek yan etkisi bende kabızlık yaptı zaten prospektüsünde yazıyor yan etki olarak.onuda 2 günde bir sinamike çayı ile bağırsaklarımı boşaltıyorum.sana ilacı tavsiye etme gibi bi teşebbüste bulunamam çünkü riskli bişey bu senin tercihin olmalı.ama arkadaşım bi yerden başla derim çünkü isteyince oluyor.rejim psikolojine girme sakın ve hergün tartıl.canım çekmiyor yemicem diye şartla beynini bende çok işe yaradı kimseyede rejimdeyim yiyemem deme.insanlar çok etkiliyor çünkü.canın biyere gittiğinde çokmu çekti hakim olmaya çalış içten içe baktın olmuyo a yemek istediğin şeyi ama hepsini yeme 1-2 çatal al canım istemiyor de.bak böyle bi dene alışmaya çalış çok iyi sonuç alıcana eminim.görüşmek üzere.kib.

Yeni Üye
Yeni Üye

blank.gif
 (Başlık yok)
 Pts 14 Arl, 2009 12:30

yüzüğü dene

kısa sürede sonuç alacaksın. birde aç karınına bir bardak ılık suya bir kaşık elma sirkesi iç

www.inceldim.com

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Sal 15 Arl, 2009 18:08

"bayansnow" siz bu siteye ve bu yüzüğe müşteri bulmak için mi bu sitedesiniz ? Sizin gerçek bir üye olduğunuza inanmıyorum????

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Sal 15 Arl, 2009 19:53

arkadaslar beraber zayıflayalım.her hafta kaç kilo verdiğimizi yazalım..hem birbirimizi gaza getirmis oluruz

Yeni Üye
Yeni Üye

blank.gif
 (Başlık yok)
 Pzr 27 Arl, 2009 00:08

sevgili baledo

ben burada deneyimlerimi paylaşıyorum. burada her zayıflama ilacı yada diyet önereni gerçek olmayan üye olarak değerlendiriseniz hiç üye kalmamsı gerek. hepimiz bir arayış içindeyiz bende bunlardan biriyim. kullandım , memnun kaldım , tavsiye ediyorum. bundan daha mantıklı ne olabilir.

bunu reklam olarak sayıyorsan ve bir arkadaşımında sorunu çözecekse varsın reklam olsun.
burda yüzlerce siteye giriyoruz her gün, bloglarda yüzlarce malın adı var bunlardan biri de o

amacım reklam yapmak değil. mucize yüzük aradım buldum netten. adresini veriyorum birinin işne yarar diye. her gördüğümüz reklamı zaten almıyoruz.

sevgiyle kal
ön yargılardan uzaklaş
daha rahat edersin... diyettetde...

Yeni Üye
Yeni Üye

turkey.gif
 merhaba
 Pzr 27 Arl, 2009 23:00

Aranıza yeni katıldım ama diyet konusunda yeni değilim:)
Çok fazla kilo verme ve alma deneyimim oldu.Şu anda yine aşırı şekilde almış durumdayken vermeye çalışıyorum ve bu süreçte desteğe gerçekten ihtiyacım var.Birilerinin yanımda olması ve beni motive etmesi,benim de sizlere güzel haberler iletmem umuduyla..
[/font">[/font]

« Önceki başlıkArkadaşına Haber VerBu konuya bakan kullanıcıları listeleDosya olarak kaydetPrintable versionSonraki başlık »

Bu konuya bakanlar:0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 0 Misafir

Çevrimiçi olanlar: Yok

Forum Seçin:   

Telif Hakkı CC, Diyet Kardeşliği. Bazı Hakları Saklıdır.
Telif Hakkı © 2006, 2020. Diyet Kardeşliği orijinal fikri Elif Sami'ye aittir.