Cevap Gönder  

Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

turkey.gif
 Büyük Harf Problemi
 Cum 10 Kas, 2006 14:25
Alıntıyla Cevap GönderSayfa SonuBaşa dön

Sevgili Diyet Kardeşleri,

Üzülerek belirtmeliyim ki son günlerde Diyet Kardeşliğinde bir büyük harf sorunu ortaya çıktı. Sizin de malumunuzdur ki bilgisayar ve internet dünyasında yazılarınızı büyük harflerle yazmak bağırmak anlamı taşır. Ve oluşturmaya çalıştığımız bu nezih ortama da bu tür bir düşüncenin oluşması başlıbaşına üzüntü veren bir durumdur.

Bunun dışında sizlere hoş bir görünüm sunmak için gece gündüz uğraştığımız sayfa tasarımımız içinde de göze hiç hoş görünmediğini düşünüyorum.

Hepsinden öte bu Türkçe yazım kurallarına da aykırı bir davranıştır. Türkçemizi korumak adına da yazım ve noktalama kurallarına uymamız gerektiğini düşünüyorum.

Altta bu yazımı büyük harflerle yazılmış şekilde tekrar edeceğim. Karar sizin...

SEVGİLİ DİYET KARDEŞLERİ,

ÜZÜLEREK BELİRTMELİYİM Kİ SON GÜNLERDE DİYET KARDEŞLİĞİNDE BİR BÜYÜK HARF SORUNU ORTAYA ÇIKTI. SİZİN DE MALUMUNUZDUR Kİ BİLGİSAYAR VE İNTERNET DÜNYASINDA YAZILARINIZI BÜYÜK HARFLERLE YAZMAK BAĞIRMAK ANLAMI TAŞIR. VE OLUŞTURMAYA ÇALIŞTIĞIMIZ BU NEZİH ORTAMDA DA BU TÜR BİR DÜŞÜNCENİN OLUŞMASI BAŞLIBAŞINA ÜZÜNTÜ VEREN BİR DURUMDUR.

BUNUN DIŞINDA SİZLERE HOŞ BİR GÖRÜNÜM SUNMAK İÇİN GECE GÜNDÜZ UĞRAŞTIĞIMIZ SAYFA TASARIMIMIZ İÇİNDE DE GÖZE HİÇ HOŞ GÖRÜNMEDİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM.

HEPSİNDEN ÖTE BU TÜRKÇE YAZIM KURALLARINA DA AYKIRI BİR DAVRANIŞTIR. TÜRKÇEMİZİ KORUMAK ADINA DA YAZIM VE NOKTALAMA KURALLARINA UYMAMIZ GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM.

üSTTE BU YAZIMIN KURALLARA UYGUN BİR ŞEKİLDE YAZILMIŞ HALİ VAR. KARAR SİZİN.............

Aktif Üye
Aktif Üye

blank.gif
 (Başlık yok)
 Cum 10 Kas, 2006 15:44

Katılıyorum. Beni de rahatsız ediyordu doğrusu.

Üye
Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cum 10 Kas, 2006 18:50

aslına bakarsanız haksız sayılmazsınız.

Fakat kendi adıma söyleyeyim gün boyu kullandığım programlar büyük harf karakteri özelliklerini destekliyor. Ayrıca klavye de de hızlı olduğum için bazen noktalama işaretlerini de atlıyabiliyorum.

dolayısıyla içimde herhangi bi kişiyle polemiğe girme çabası olmadığı için bu şekilde yalnış anlaşılmaya yol açacağını düşünmemiştim, hala da düşünmüyorum.
Çevreye bu şekilde yansıyorsa bundan sonra o şekilde yazmamaya dikkat ederim tabiki.

SEVGİLERLE EYLÜL (Sanırım buraya büyük harfler yakıştı Razz )

Yeni Üye
Yeni Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Per 25 Oca, 2007 14:08

merhabalar
kusura bakmayın ben daha yeni üye oldum ve buyuk harfle yazılmadıgını bıılmıyordum bundan sonrakı mesajlarımı bu sekılde yollarım.

Yeni Üye
Yeni Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cum 08 Şub, 2008 14:39

çok haklısınız.noktalama işaretlerine de dikkat edelim.

« Önceki başlıkArkadaşına Haber VerBu konuya bakan kullanıcıları listeleDosya olarak kaydetPrintable versionSonraki başlık »

Bu konuya bakanlar:0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 0 Misafir

Çevrimiçi olanlar: Yok

Forum Seçin:   

Couldn't update banners data

DEBUG MODE

SQL Error : 1264 Out of range value for column 'banner_view' at row 1

UPDATE phpbb_banner SET banner_view=banner_view+1 where banner_id IN ( 1, 2, 3, 4, 5)

Line : 34
File : page_tail.php

Telif Hakkı CC, Diyet Kardeşliği. Bazı Hakları Saklıdır.
Telif Hakkı © 2006, 2020. Diyet Kardeşliği orijinal fikri Elif Sami'ye aittir.