Cevap Gönder  

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 Bağırsaklarınızla Barışın!
 Pts 19 Haz, 2006 11:43
Alıntıyla Cevap GönderSayfa SonuBaşa dön

Benim önerim değil ama bu hafta diyetisyenimden aldığım bir broşür var. Novartis tarafından üretilmiş Benefiber isimli lif takviyesi ürünü...

Bu yönde şikayeti olanların işine yarayabilir.

Ürün karın ağrısı, şişkinlik ve gaz, kabızlık veya ishal için önerilen bir lif takviyesi.. Bağırsak hareketlerini düzenleyen, prebiyotik etkili, İBS' li (ne demek bilmiyorum) ve kronik kabızlık çeken hastaların şikayetlerinin giderilmesinde yardımcı, düşük kalorili ve şeker içermeyen bir üründür.

Bu konularda şikayetim olmadığı için kullanmayı düşünmüyorum ama belki işine yarayacak birileri vardır Smile

www.jadininyeri.blogspot.com
[email protected]

griÇevrimdışı
Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Pts 19 Haz, 2006 19:10

prebiyotik yogurtlarda tercih edilebilir ama bu tarz ürünler benim muhteşem lezzet anlayışımla bagdaşmıyor
ps:ibs... irritable bowel syndrome oluyor stressin tetikledigi bir tür bagırsak problemi kabızlık veya ishal ile kendini gösteriyor

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Sal 20 Haz, 2006 09:42

hmm ter taşın altından stres çıkıyor Shocked

valla benim de hoşuma giden ve ihtiyacım olan ürünlerden değil prebiyotik ürünler

www.jadininyeri.blogspot.com
[email protected]

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cum 06 Ekm, 2006 17:15

arkadaslar,

bu urunu kullandim ve evet kullanilan sure icersinde faydasi var..kabul ediyorum.
ancak bence metabolizmayi calistiracak dogal urunler olmali. yani bu
konudan epey zamandir ve fazlaiyla problem yasamis biri olarak hepsinin
yetersiz kaldigi noktalar oldugunu bilmenizi isterim.
sevgiler,
munevver

Yeni Üye
Yeni Üye

blank.gif
 barışmanın doğal yolu :)
 Cmt 15 Eyl, 2007 00:30

bence en iyi yolu bol su tüketmek. ayrıca kayısı güneşte kurutulmuş olanlar tercih edilmeli . yani ilaca gerek yok. sonuçta eczanede satılan doğal adı altında satılan her ürün bir ilaçtır. ve işlem görmüştür. ve dikkat ederseniz eczanede satılıyor. doğal yanı kalmıyor. lütfen bu oyunlara kanmayın...
diyet ürünleri içinde aynı şeyler geçerli ... en iyisi diyet olmıyan üründen tüketmek az olsun öz olsun. Smile diyet sadece kandırmaca . çünki herkes bu konularda hassas.....bu tip oyunlara gelmeyin arkadaşlar....

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cmt 15 Eyl, 2007 12:15

NARPI cim benim gibi bağırsaktan muzdarip insanlara kayısı yada su malesef işe yaramıyor.. mesela annemde kayısı yiyor onda gayet etkili fakat bende hiç işe yaramıyor

Küçük olaylar karşısında sabırlı olmazsan
Büyük planları gerçekleştiremezsin !!!

Yeni Üye
Yeni Üye

blank.gif
 günaydın:)
 Cmt 15 Eyl, 2007 12:49

nescafe maıl için teşekkürler. acaba diyorum Smile sabah kahvaltısında azcık zeytinin içine has zeytinyağı ve taze sıkılmış limon ve üstüne kekik denesen birde..
denedimmi bilmiyorum... ama yinede ilaç taraftarı değilim.sonrasında bünyenin alışma ihtimali yüksek değilmi bağımlılık yapmasın bünye. birde böyle dene istersen .umarım iş görür... birde sabah kalktığında soğuk su iç bence bir bardak . ve güne bir elma ile başlayabilirsin mesela:) sahsen ben öyle yapıyorum. umarım yazdıklarımı ukalalık saymıyorsundur. benim hiç öyle sorunum olmadı . ama ark. dan çok var. denediler etkili oldu. bire:) salatalarda sirkeyi dene. sirke ve taze limonun içinde ki asit vücuttaki yağları yakmada bire bir...

umarım istediğin kiloya ulaşırsın....
aslında ummayalım Smile yapacağına eminim...

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cmt 15 Eyl, 2007 17:06

hiç ukalalık olarak görürmüyüm ne biliyorsak paylaşalımki hepimiz faydalanalım değilmi Smile zeytin yağı limin olayını denedim ama o da olmadı zaten ilacı hergün içmiyorum mesela en son içeli nerdeyse 1 hafta olacak.. salatalarda bol bol elma sirkesi kullanmaya özen gösteriyorum ilk başlarda o işe yarıyordu ama artık o da fayda etmiyor.. bana iyi gelen tek şey şekerli nescafe + çikolata Very Happy emin olun bu ikili beni rahatlatıyor ama tabi diyetim sabote oluyor Razz

Küçük olaylar karşısında sabırlı olmazsan
Büyük planları gerçekleştiremezsin !!!

Üye
Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cum 19 Ekm, 2007 18:11

bende bu dertten yanan birisiyim hiç bişey etki etmiyor.ne haplar ne yoğurtlar ne kayısı erikler ne bitkisel çaylar hepsi faydasız.etkili olsa bile sadece o gün için iyi oluyo ama metobolizma bunada alışırsa artık ondan sora etki etmiyor.bunun tek yolu biraz wcde fazla kalacakmşn:)deneyin

« Önceki başlıkArkadaşına Haber VerBu konuya bakan kullanıcıları listeleDosya olarak kaydetPrintable versionSonraki başlık »

Bu konuya bakanlar:0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 0 Misafir

Çevrimiçi olanlar: Yok

Forum Seçin:   

Telif Hakkı CC, Diyet Kardeşliği. Bazı Hakları Saklıdır.
Telif Hakkı © 2006, 2020. Diyet Kardeşliği orijinal fikri Elif Sami'ye aittir.