Cevap Gönder  

Yeni Üye
Yeni Üye

turkey.gif
 YAĞ HÜCRELERİ
 Per 14 Arl, 2006 13:12
Alıntıyla Cevap GönderSayfa SonuBaşa dön

Aşağıdaki paragrafı şişmanlık adlı bir yazıdan alıntı yaptım..Faydası olur düşüncesi ile paylaşmak istedim..
sevgiler..........

Kilolarınızı attınız ,zayıfladınız,artık istediğinizi yiyebilir misiniz ? Hayır. Zayıfladıktan sonra yağ hücreleri vücutta 4-5 yıl canlı kalmaya devam eder.İstediğinizi yerseniz, hücrelerin içi dolmaya başlar,verdiğiniz kiloları hemen geri almaya başlarsınız. 4-5 yıl zayıf kalırsanız,yağ hücreleri ölür,tekrar yağ hücrelerinin oluşması zaman alır. Balon gibi,balonun ağzını açtınız ,boşaldı, küçüldü. Balonun içine üflerseniz balon yine şişer.Balonun şişmemesi için,balona delik açmanız gerekir.

Üye
Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Per 14 Arl, 2006 17:03

haklısın. ama unutulmaması gerek diyet sadece bir iki yıl için değildir.
diyet doğudunuz andan ölene kadar beslenmenizdir.
sağılıklı ola bilmek için ideal kiloda olmalısınız. ideal kiloda ola bilmenizi için doğuru besinleri doğuru şekilde tüketilmelidir.
işte o alışkanlığı edindiniz zaman işi sökmüşünüzdür demektir..

Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Per 14 Arl, 2006 19:13

Dietician,
Ozan Tuncer'in görüşlerini nasıl buluyorsun?

asya,
5 yıl şartını daha evvel duymuştum. Bir diyetin başarılı sayılması için 5 yıl aynı kiloda kalabilmeyi başarmak gerekiyormuş.

Aktif Üye
Aktif Üye

germany.gif
 (Başlık yok)
 Sal 06 Mar, 2007 16:20

4-5 yıl zayıf kalırsanız,yağ hücreleri ölür,tekrar yağ hücrelerinin oluşması zaman alır.

benim bildigim her insanin dogustan normal sayida (ki bunu suanda bilmiyorum) yag hücreleri vardir. Cocuklukta eger sismanlamaya baslarsaniz, daha dogrusu yagli cok yerseniz, yag hücreleri sismeye baslar, yani cogalmaz!!!KIlo verirkenede yag azaltilirsa kücülür, bu yüzdende insan incelir.Ama yag hücreleri ölür diye birsey ilk defa duyuorum:?
Yani tam olarak sunu anlasim, kilo verdikten sonra önemli olan ayni kiloyu 4-5 sene tutmaktir, o zaman kilo alamiyormusun demek???

Pek anlayamadim, kusura bakmayin türkcem pek iyi degildir:)

Üye
Üye

blank.gif
 Re: YAĞ HÜCRELERİ
 Pzr 07 Ekm, 2007 21:12

asya demiş ki:
Aşağıdaki paragrafı şişmanlık adlı bir yazıdan alıntı yaptım..Faydası olur düşüncesi ile paylaşmak istedim..
sevgiler..........

Kilolarınızı attınız ,zayıfladınız,artık istediğinizi yiyebilir misiniz ? Hayır. Zayıfladıktan sonra yağ hücreleri vücutta 4-5 yıl canlı kalmaya devam eder.İstediğinizi yerseniz, hücrelerin içi dolmaya başlar,verdiğiniz kiloları hemen geri almaya başlarsınız. 4-5 yıl zayıf kalırsanız,yağ hücreleri ölür,tekrar yağ hücrelerinin oluşması zaman alır. Balon gibi,balonun ağzını açtınız ,boşaldı, küçüldü. Balonun içine üflerseniz balon yine şişer.Balonun şişmemesi için,balona delik açmanız gerekir.
evet ya ama önce zayıflamak lazım onu başarmak çok önemli paylaşım için tşkler

« Önceki başlıkArkadaşına Haber VerBu konuya bakan kullanıcıları listeleDosya olarak kaydetPrintable versionSonraki başlık »

Bu konuya bakanlar:0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 0 Misafir

Çevrimiçi olanlar: Yok

Forum Seçin:   

Couldn't update banners data

DEBUG MODE

SQL Error : 1264 Out of range value for column 'banner_view' at row 1

UPDATE phpbb_banner SET banner_view=banner_view+1 where banner_id IN ( 1, 2, 3, 4, 5)

Line : 34
File : page_tail.php

Telif Hakkı CC, Diyet Kardeşliği. Bazı Hakları Saklıdır.
Telif Hakkı © 2006, 2020. Diyet Kardeşliği orijinal fikri Elif Sami'ye aittir.