Cevap Gönder  

Aktif Üye
Aktif Üye

blank.gif
 Hayata farklı bir pencereden bakalım mı?
 Pts 11 Arl, 2006 11:25
Alıntıyla Cevap GönderSayfa SonuBaşa dön

Selâm arkadaşlar..
Bu yazı diğer forumumda bu sabah yazdığım yazım,
nickname' lere takılmayın, lütfen yazının özüne bakın,
umarım ufacık da olsa bir katkım olur, özellikle sevgili Tuna'ya ve dileyen herkese..Sevgimle..

Sevgili Cankur, İnşallah, Yeşil, Nayko,Sevincim.....
Ayrı ayrı isimlerini yazmadığım, yazamadığım tüm arkadaşlarım!...
Öncelikle güzel bir gün, güzel bir hafta olsun, sağlık, mutluluk ve başarı
daha daha...GÜZELLİKLERLE örülmüş bir hafta diliyorum hepimiz için..

Şunu ifade etmek isterim ki, motive edici yazılarınız, yorumlarınız..Bana güç veriyorlar.Hattâ yazım tarzımın serbestliğinden dolayı yanlış yorumlamayıp, olumsuz eleştiriler yöneltmediğiniz, beni anlayabildiğiniz için
mutluluğumu, teşekkürlerimi iletmek de istiyorum ayrıca..Sağ olunuz, vâr olunuz..İnanıyorum ki sizlerle, doğru yaşam biçimine yönelik güzel alışkanlıklar edinip, güzel şeyler başaracağız biz, inşallah.. Smile

Gelelim benim yazım tarzıma, efendim, ben de kendimi bu şekilde ifade edebiliyorum veya ettiğimi sanıyorum.. Smile
Biliyorsunuz, diyet, herşeyden önce bir motivasyon işidir. Size yapmanız gerekenler, zâten üye sayfalarınızda öğütleniyor. Burada da kendimizi kasmadan nasıl bu işi götürmeye çalıştığımızı örnekleyelim, hayatı biraz da
bardağın dolu olduğu cephesinden bakarak gözlemlemeye çalışalım, yaşayıp da farkında olmadığımız, bakıp da görmediğimiz, göremediğimiz güzellikleri yakalayıp vizyona alalım bir âile muhabbeti çerçevesinde istiyorum.Ha, bunu yaparkenki aşırılıklarımı da lütfen sizler hoş görünüz arkadaşlarım, her zaman yapmış olduğunuz gibi.. Smile)
Bugünkü köşe yazınız yine biraz uzun olabilir, eh ne de olsa 3 günlük rapor.. Smile
Cuma akşamından başlıyalım mı, ne dersiniz?? Smile
O gün, gün içerisinde işim dolayısıyla program değiştirmek zorunda kalıp,
yürüyüşümü akşama aldım.
Akşam üzeri, kızımı dershaneye bıraktım önce ve.. ne yaptım, biliyor musunuz??
Hep merak ederdim, azıcık da kızarak eleştirirdim sözüm ona yürüyüşe çıkmış, elinde çekirdek, salına salına giden vatandaşları görünce..
Derdim ki: "Yâ, bunlar n'apıyorlar, yürüyüş mü, gezinti mi? Zayıflama, fit olma çabası mı, şişmanlamaya destek ünitesi mi?" Smile
O akşam, şeytan dürttü beni sanki, hadi dedim, bu akşam yap bir yaramazlık!
Hani, insan birinde bir şeyi ayıplar, kınarsa, o şey başına gelmeden ölmezmiş derler, bilmem daha önce duymuş muydunuz?
Hımmm.. Demek ki, bu duyguyu yaşamak o akşama kısmet olacakmış.. Smile
Tâzecik, sıcacık kabak çekirdeği aldım, az bir miktar Smile , arabayı her zamanki cep'e çektim, eldivenlerim yanımda, şalım boynumda sarılmış..
Hava bulutsuz, sert, dahası.. ayaz!..Biliyorsunuz, eldiven ve şal korumasındayken çekirdek yemek zor oluyor, mecburen onları devredışı bıraktım..Yine kulağımda müziğim, ayaz ve kirli hava eşliğinde tabii ki çekirdeklerimle birlikte Smile yürümeye başladım..Parmak uçlarımın ve yüzümün buzlandığını hissettim ama, aldırmadım..Kuralcıyımdır da normalde
yerler çöp dolu bile olsa ben ne arabadan ne de elimden yere çöp atamam, elimde, cebimde, arabada biriktiririm ilk müsait çöp kutusuna atılmak üzere..
Neyse efendim, ilk önce biraz çekirdek faslıyla salındım ve sonra eldivenlerimi takıp, hızlandım. Dönüşte ne göreyim beğenirsiniz?
Bir akşam önce şairâne bir biçimde denizde yakamoz oluşturan kocamaaan
sarı ay, güzelim mehtap..bu akşam nereye kaybolmuş?
O görünen kırmızı yuvarlak cisim nedir, a..aaa.. ay tutuluyooor!..
Evet, yanlış okumadınız, önce yarımay, giderek hilâl şeklini aldı o kırmızılık, sonra kayboldu ve tekrar görünüre çıktı bir süre sonra ve yine sapsarı, ışıl ışıl bir mehtâba dönüştü..Duygulandım, dua ettim hattâ.. Smile
Herkes için iyi şeyler diledim.. Smile
Not: Çekirdeğin faturası olarak, o akşam, o ayazda, her zamankinden fazla.. iki saat yürüdüm.. Smile

Ertesi gün.. Yâni C.tesi..
Küçük hanımefendi, dershaneye gitmek istemediler..Kıyafete ihtiyaçları varmış efendim.. Smile
N'apalım, çaresiz uyduk ona..Kahvaltı sonrası çarşıya çıktık birlikte, birşeyler aldık ona ve hattâ bana.. Smile
Bayılırım yeşil tonlarına ve bana çok yakıştığını da düşünürüm.. Smile
Birisinde yağ yeşili- beyaz kombinasyonunu seçtim.
Bir diğeri ise görür görmez vurulduğum renk-desen tonlamaları barındırıyordu.Şahâne yeşil ve mürdüm rengi geçişleri, çok zarif bir desen eşliğinde..Sonuç: İlk görüşte aşk!..Neyse ki, bu aşk kavuşmayla sonuçlandı.. Smile

Uzun sürdü alış veriş faslımız..Öğle saatinde bir pizzacıdaydık..
Evet..İtiraf ediyorum..O öğlen saatinde pizza yedim, gerçi bitiremedim,
abartmadım ama yine de daha hafif beslenmeye alışmışım demek ki,
neredeyse rehavete kapılıyordum ki..yürümeye devam!
Gün içindekine ilâveten akşam da 6 km yol..Yürüyüşün sonuna doğru, artık ayaklarımı hissetmiyormuşum gibi geldi, yorgunluktan..
Bir de akşam saatine kalınca sevimsiz oluyor yürüyüşüm artık ayaz ve hava kirliliği nedeniyle..

Pazar günü..
Yine nefis bir hava.. Gel.. diyen, baştan çıkaran..
Kahvaltı sonrası özenle giyindim.Artık Pazar günleri öyle yapıyorum, ciddî moral oluyor..Hesapta yürüyüşe çıkıyorum, yine 6 km yürüyorum ama
yarı gezinti gibi, arada hızlanıp, arada denize, martılara bakarak..
Yürüyüş sırasında dün de öyle yaptım. Bir ara iyice yaklaştım denize.
Hattâ kayalıklardan sekerek deniz kıyısına en yakın kayanın üzerine oturmak, martılarla söyleşmek geldi içimden..Bugün yapacağım kısmetse bunu.. Smile
Arkadaşlar, aslında şiirimsi, masalsı bir dille anlattığımdan daha bir câzip geliyor olabilir yaşadıklarım..Diyorum ki şöyle bir gözünüzü açıp bakın hele çevrenize..Daha önce gözünüzü kapadıklarınıza açın gözünüzü, kulağınızı, hattâ yüreğinizi..Siz neler göreceksiniz "gönül gözünüzle", "bardağın dolu kısmında" acaba, benim için bir bakar mısınız lütfen??
Sevgili Yeşil, hayâllerini yitirme lütfen, hadi, birlikte bir kez daha arayalım,
ne dersin? Hayatımın hep pürüzsüz geçtiğini düşünme sakın!..
Öyle günlerim oldu ki yaşam enerjimin bittiğini hissettim.Yandım, kavruldum âdeta!..
Sonra bir baktım ki.. Küllerimden, yeniden doğmuşum!..
Farklı bakıyorum hayata, yaşanılanlara artık..Kendimi buldum yeniden,
o cıvıl cıvıl, o ışıltılı güzel kızı!..En önemlisi.."yüreği güzel kız"ı!...

Dönüşümde yan komşumun ameliyat olduğunu -İstanbul'da olmuş- ve geldiğini öğrenince ona uğradım. Çok samimî, buraya ilk geldiğim yıllardan iki arkadaşım da oradaydı, yan komşum zâten çok eski arkadaşım..
Nasıl olumlu eleştiriler aldım arkadaşlar, nasıl motive ediciydi bilemezsiniz..
Aslında siz kendinizi nasıl görürseniz, çevre de sizde onu görüyor, hissediyor bir ölçüde..
Hadi, hep birlikte güzel şeyler görelim, hissedelim ve hissettirelim, var mısınız??? Smile)
Not:Sizleri yazmaya teşvik edemedim.. Smile
Yeni yazarlar, yeni katkılar kazanımımız sınırlı dahi olsa, en azından "okur" kitlesinin artmasında bir pozitif Smile katkımız var gibi görünüyor, eh, bu da bir başarı sayılabilir dii mi arkadaşlar? Smile
Bir dahaki muhabbetimize kadar..Çok sevgiyle..mutlu ve lütfen HEP UMUTLU!" KALIN, KALALIM...SEVGİMLE...

Üye
Üye

blank.gif
 (Başlık yok)
 Pts 11 Arl, 2006 14:22

Canım hiç bişey istemiyor bu aralar, ne yürümek, ne zayıflamak ne çalışmak ne de gezip eğlenmek.... Ne yapmak gerekli hiç bilmiyorum... Sad

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Pts 11 Arl, 2006 14:26

bence bu şekilde düşünmemelisin!böyle yaparsan pes etmiş olursun!zayıflayacağız hep birlikte görceksin

Aktif Üye
Aktif Üye

blank.gif
 (Başlık yok)
 Pts 11 Arl, 2006 15:41

Şu anda yürüyüşe çıkıyorum,tekrar yazacağım sevgili karpuzz, sen çok sevgili bir varlıksın benim için,her şeyin bir hâl çaresi vardır, bir çıkış yolu mutlaka bulunur, bulacağımıza inanıyor, seni seviyorum canım benim..

Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Pts 11 Arl, 2006 18:53

Sevelim sevilelim bu dünya kimseye kalmaz demek geldi içimden nedense.
Güzel yazın için sağol Başak.

Aktif Üye
Aktif Üye

blank.gif
 (Başlık yok)
 Pts 11 Arl, 2006 20:59

Bu kadar güzel insanı, bu kadar şirin bir aile ortamında topladığın ve tüm olumlu gayretlerin için, sen de takdiri fazlasıyla hakediyorsun..
Sen de sağ ol sevgili Auryn...

« Önceki başlıkArkadaşına Haber VerBu konuya bakan kullanıcıları listeleDosya olarak kaydetPrintable versionSonraki başlık »

Bu konuya bakanlar:0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 0 Misafir

Çevrimiçi olanlar: Yok

Forum Seçin:   

Telif Hakkı CC, Diyet Kardeşliği. Bazı Hakları Saklıdır.
Telif Hakkı © 2006, 2020. Diyet Kardeşliği orijinal fikri Elif Sami'ye aittir.