Cevap Gönder  

Yeni Üye
Yeni Üye

turkey.gif
Oooh ! VERDİĞİM KİLOLARI GERİ ALMAKTAN KORKUYORUM
 Çar 31 Oca, 2007 09:13
Alıntıyla Cevap GönderSayfa SonuBaşa dön

Herkese merhabalar,benim sorunum artık diyetimi hatalık boyutuna taşımam. Artık ne yersem kalori hesabı yapar oldum.Bu başlığı açıyorum çünkü fikirlerinize çok ihtiyacım var. Öncelikle size kilo problemimin kaynbaklarını ve hızını anlatmak istiyorum.Ben üniversite yıllarım da dahil bikaç yıla kadar 54 kilonun üstüne hiç çıkmadım ve sabit 54 tü diyebilirim.Boyum da kısa sayılmaz 169 felan.Okul bitti ve ben evde geçirdiğim zaman boyu o kadar yemekte yememe rağmen (ekmeği lise de bıraktım ama pilav yada makarna kullanırdım) kilo almadım. Ama yazın tatile gittiiğimde sezon boyu alkol,çerez. vs döndüğümde 56 olduğumu gördüm.Ve o kış hep 56 kaldım.Sonraki yaz yine aynı ekilde ve döndüğüm de 58 olmuştum.O kışta sabit kaldı ve rejim yapmadım hiç.Ama yaklaşık 6-7 ay önce sigarayı bıraktım ve kendimi mutsuz hissettiğim için çikolataya verdim Embarassed Belki yuh diyceksiniz ama işe gelirken 2 paket karemelli çikolata ve 1,5 porsiyon kıymalı ya da peynirli pastane böreği alırdım.öğlen tabiki yemekte yer akşam yine çikolata alırdım ve bu bi süre böyle devam etti ve ben 60 kilo oldum. Yaklaşık 3 ay önce rejime başladım. VCe ciddi ciddi rejimimi yaptım.Kondisyon bisikleti aldım ve 15 dk ile başladığım egzersizi son ay 1 saate çıkardım bunun yanın da 15 dakika da mekik vs hareketler yaptım ve pazartesi tartıldığımda 3 ayın sonucunda 53,6 olmuşum ama salı regl oldum yani sanırım daha da zayıfım tahminimden. Bu arada bisikletimi bozdum çok çalışmaktangaliba. Ve ben de artık aletli çalışmayıp sadece egzersiz yapıyorum 20-25 dk kadar mekik yerinde koşu felan. Ama işten çıkınca hafif yemek yemeğe bile korkar oldum . Öğlen çorba,yemek kızartma değil ise yarım porsiyon ve yanın da ki makarna veyahut pilavdan da yarımın altı diyebilirim sabah 1 elma,akşam yine bir elma yerdim ama akşam artık yavaş yavaş makarna yada pilav veyahut ta ekmek olmadan sabdece yemeklerden yemeğe başladım.

Şimdi benim sorum şu; Ben bu şartlarda kilomu geri alırmıyım? Yani normal beslenmeyle (abur cuburu bi süre yemeden ,alkol almadan,kırmızı etten uzak durarak sadece hafif sulu yemeklerden ekmeksiz yiyerek) Nolur bana deneyimlerinizi anlatın tekrar kilomu almak istemiyorum. Ve artık yemek yemekten korkar hale geldim.Şuan artık zayıflamak değil bunu korumak istiyorum.Yalvarırım desteğinizi esirgemeyin yoksa hasta olucam Sad

Yeni Üye
Yeni Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Çar 31 Oca, 2007 09:17

bu arada çok yazım hatası yapmışım. İşteyim acele yazmaktan oldu. Herkesten özür dilerim bu hususta Embarassed

Aktif Üye
Aktif Üye

papuanewguinea.gif
 (Başlık yok)
 Çar 31 Oca, 2007 13:41

ben de kilo verdikten sonra
tekrar geri almaktan çekinmedim değil ama,

abur cuburu kestiğim ve yeme alışkanlığımı
bir düzene oturttuğum için kiloları geri almadığımı fark ettim.

dışarıda fast food tarzı yemekte yiyorum,tatlıda yiyorum ama
bir noktada doydum dedikten sonra bir şey olmuyor.

Ancak kesinlikle eskisi gibi günde 3-4 paket eti negroyu
süte batıra batıra yemem o ayrı)

88 kg'den 75'e 3 ayda nasıl düşülür? Uygulamalı anlatım.

Aktif Üye
Aktif Üye

blank.gif
 (Başlık yok)
 Çar 31 Oca, 2007 14:08

Teori' ye katılıyorum.
Çok büyük sapmalar yapmadıkça ve ölçülü egzersizle kendinizi kontrol altında tutun, kilo sabit kalacak şekilde devam edin.
Genelde kilo verdikten sonra ya aşırı yemeye meyil olur insanda ya da sporu yürüyüşü bırakır ve öylece kilo alır.
Bunlara dikkat edin ve kendinizi de açlığa mahkûm etmeyin, sorun yaşamayacağınızı düşünüyorum.
Sevgiler..

Yeni Üye
Yeni Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Çar 31 Oca, 2007 15:02

ikinize de çok teşekkür ederim arkadaşlar. Her hafta tartılıp eğer kiloda artış olursa ona göre dengelemeye çalışıcam

Aktif Üye
Aktif Üye

blank.gif
 (Başlık yok)
 Per 01 Şub, 2007 00:54

Başaracağınıza inanıyorum, kolay gelsin, sevgiler..

Yeni Üye
Yeni Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cum 22 Haz, 2007 16:10

sulu yemek ve corbalardan yersenız bencede gerı almassınız zaten eskı yemek alışkanliğinızı devam ettrmek ıstenız bılemıdenız buna musade etmıyecektır

Yeni Üye
Yeni Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Çar 27 Nis, 2011 13:57

merhaba bende yeni katıldım
2 aydır diyet yaptım kendimce 8 kilo verdim istediğim kiloya ulaşmama az kaldı 69 dan 61 e düştüm benimde endişem kiloları geri almak...sanırım bu sağlıklı yeme alışkanlıklarını devam ettirmek lazım ...arada kaçamak olur ama kıvamında olmalı aşırıya kaçmamalı umarım çabalarımız boşa gitmez..

Üye
Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Sal 02 Ağu, 2011 15:50

yo-yo sendromu, sert ve hızlı zayıflama yöntemlerine girip 20 kg vererek daha sonra eski düzene dönünmenin sana vereceği başka bir hediye var mıdır?

Yaman gereken zayıfladıktan sonrada bu şekilde bir süre devam ederek midenin küçülmesini sağlamak..

« Önceki başlıkArkadaşına Haber VerBu konuya bakan kullanıcıları listeleDosya olarak kaydetPrintable versionSonraki başlık »

Bu konuya bakanlar:0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 0 Misafir

Çevrimiçi olanlar: Yok

Forum Seçin:   

Telif Hakkı CC, Diyet Kardeşliği. Bazı Hakları Saklıdır.
Telif Hakkı © 2006, 2020. Diyet Kardeşliği orijinal fikri Elif Sami'ye aittir.