Cevap Gönder  

Yeni Üye
Yeni Üye

turkey.gif
 merhaba
 Pts 22 Mar, 2010 14:58
Alıntıyla Cevap GönderSayfa SonuBaşa dön

evlendiğimden beri tam 12 kilo aldım.3 yıl içinde..bu kilolardan 5 ini verdim..şimdi 7 kilo versem bana yeter..ama asıl hedefim 10 kilo..hayatım boyunca hiç kilo sorunum olmamıştı. benim ailemde herkes zayıf..ve kilo herşey..ailemi aradığımda bile kaç kilo olduğumu soruyorlar. Allahtan ayrı şehirlerdeyiz. zayıflık herşey onlar için.ama eşimin aileside tam tersi.hep şişman.kilo almamın en büyük nedeni yemek düzenimin değişmesi.yemekleri beraber yiyoruz.sürekli kızartmalar.mayonez..ağır salata sosları...börek..deli gibi kalori..etsiz yemek yenmez..şimdi ben nasıl bunlardan yemem, kendime ayrı sofra hazırlayacağım diyeyim.mecbur önüme konan yemeği yiyorum..sonrada gelsin k..lar...bütün gün işte kendimi kasıyorum.bitki çayları..etiformlar..sonra akşam yemeğinde hepsi boşa gidiyor..tüm emek bol kalorili bir sofrada heba oluyor..hadi bana formül...

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Pts 22 Mar, 2010 15:51

Merhaba mercan Smile Sana biraz ukalalık yapayım mı ?Wink Çok zor biliyorum ama ne annenlerin zayıflıkla ne de kayınvalide tarafının şişmanlıkla ilgili yaklaşımlarını hiç kafana takma canım.Önemli olan aldığın kilolar onları değil seni nasıl etkiliyor buna bi bak derim.Ben genç kızlığımdan beri kilo sorunu yaşıyorum.Ama benim kilo sorunum etrafımın çok kilo aldığımı söylemesi yüzünden başladı.Oysa ilk bunları yaşarken öyle kilolu değilmişim.(bunu sonradan görebildim.)Ben sorun haline getirdikten sonra daha fazla kilo almaya başladım.Ama annem her zaman fazla kilom olmadığını ya da bana yakıştığını söylerdi.Tabi iyi niyetle.Ama ben hep kilolarım yüzünden çekingenlik yaşadım.Zayıf değil ama daha az kilolu olduğum zamanlardakendimi hep daha iyi hissettim.Oyüzden yaşım daha da ilerlemeden bu işi kökünden hallatmeye karar verdim.Kilomun bana yaşattıığı kötü duyguları ancak ben biliyorum.O yüzden başkalarını boşverip kendim için zayıflamaya karar verdim.(kilom eşim için dert olmamasına rağmen)Bu işi yavaş ama kesin olarak bitirmek amacım.Bir ayda dört kilo verdim Yaza kadar 20kilo vermek hedefim.Neyse benden çok bahsedip kafanı şişirmeyeyim.Sen bu işi yapmaya kararlıysan ve hep beraber yiyorsanız sana daha az zarar verecek şekilde (Kızartmalardan yemeyip ona alternatif lezzetli değişik ve de hafif sebze yemekleri ,değişik çorbalar,daha az yağlı soslu salatalar üreterek) yapmayı deneyebilirsin belki.Dışardan akıl vermek kolay tabi ama bi öneri işte Laughing Ne dersin ? Bir de aklıma gelmişken gündüz kendini çok zorlamak yerine yani geçiştirmek yerine iyi bir kahvaltı ara öğüne dikkat edip yine dengeli bi öğlen yemeği ve yine ara öğün yiyerek akşamı edersen akşam o kadar yemek yeme isteği oluyor insanda.Tabi bi de bol su içmek lazım.Eğer istersen ben sana yaptıklarımı da anlatabilirim fikir vermesi bakımından yani.Yine görüşmek üzere canım. Smile

Yeni Üye
Yeni Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Sal 23 Mar, 2010 12:17

aslında nerden başlayacağımı bilmiyorum ki.. Rolling Eyes benim hayatım boyunca hiç rejim yapmam gerekmedi ki..yaşım 29...o yüzden bocalıyorum..moralim bozuk.kendime güvensizim..sıfır hareket, masa başı bir işim var..akşam yemeklerinden zaten bahsettim.ne yapmam gerektiğini bilmiyorum..zayıflama haplarından hiç kullanan var m

« Önceki başlıkArkadaşına Haber VerBu konuya bakan kullanıcıları listeleDosya olarak kaydetPrintable versionSonraki başlık »

Bu konuya bakanlar:0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 0 Misafir

Çevrimiçi olanlar: Yok

Forum Seçin:   

Couldn't update banners data

DEBUG MODE

SQL Error : 1264 Out of range value for column 'banner_view' at row 1

UPDATE phpbb_banner SET banner_view=banner_view+1 where banner_id IN ( 1, 2, 3, 4, 5)

Line : 34
File : page_tail.php

Telif Hakkı CC, Diyet Kardeşliği. Bazı Hakları Saklıdır.
Telif Hakkı © 2006, 2020. Diyet Kardeşliği orijinal fikri Elif Sami'ye aittir.