Cevap Gönder  

Üye
Üye

turkey.gif
 biri bana dkz yi anlatabilirmi
 Sal 13 Oca, 2009 21:50
Alıntıyla Cevap GönderSayfa SonuBaşa dön

hızla kilo alan ben artık kesinlikle zayıflamalıyım dedim ve bir ayda aldığım 5 kilo ve her geçen günün bana kilo vermesiyle nereyeböyle dedim.çare ararken siteyi buldum.okudukça heveslendim.şu an ise çok kararsızım.dkz mi diyetisyenmi kendi yöntemlerimmi aç kalmak mı vs vs diyet konusuna katılıyorum ama dkz yi tam anlayamadım.bilen biri yazabilir mi

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Per 15 Oca, 2009 00:37

canım,
dkz (Diyetsiz Kalıcı Zayıflama),
sadece acıkınca yiyosun, doydugunu anladığın an yemeyi bırakıyosun.
tabi bir anda ayak uyduramayabilirsin buna çünkü vucudun o kadar yanlış beslenmelere şok diyetlere açlıklara programlanmış ki, açlık nedir tokluk nedir bir anda farkedemeyebilirsin bir hafta gibi bi zamanda bu düzene alışırsın,
acıkana kadar bişey yemediğin için vücut biriktirmediği gibi üzerindeki fazlalıkları kullanıyo. aç bırakmadığın için de açlık (kıtlık) sinyalleri vermiyo, dolayısıyla da kısa süre sonra yemeklere hücum etmiyosun dengeli beslenmiş oluyosun, herşeyden yiyip kilo almadan yavaş yavaş forma giriyosun.

Aktif Üye
Aktif Üye

blank.gif
 (Başlık yok)
 Cum 16 Oca, 2009 19:09

merhaba,nasılsın,sen eski üyelerdensin sanırım sen kaç kilosun hedefine ulaştın mı ca nım,ben dkz yi öğrenmek istiyorum.diyetlerle ilgili söylediği şeylere katılıyorum,anlayamadığım hiçbir programı yok mu veya hangi aralıkta yiyorsun acıkınca yiyorsunda ara öğün yok mu,mesela midem kazındı bir meyve yiyebilirmiyim,bu yöntemle verenler kimler,mesela çok sık aralıkla acıktığını hissedersen yiyebilirmisin veya hiç acıkmasan iki öğün felan yesen mesela metabolizma yavaşlamıyor mu sorulacak çok şey var görüşebilirmiyiz msn de, saat verebilirmisin ben gelirim osaatte

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Cmt 17 Oca, 2009 11:04

adige demiş ki:
merhaba,nasılsın,sen eski üyelerdensin sanırım sen kaç kilosun hedefine ulaştın mı ca nım,ben dkz yi öğrenmek istiyorum.diyetlerle ilgili söylediği şeylere katılıyorum,anlayamadığım hiçbir programı yok mu veya hangi aralıkta yiyorsun acıkınca yiyorsunda ara öğün yok mu,mesela midem kazındı bir meyve yiyebilirmiyim,bu yöntemle verenler kimler,mesela çok sık aralıkla acıktığını hissedersen yiyebilirmisin veya hiç acıkmasan iki öğün felan yesen mesela metabolizma yavaşlamıyor mu sorulacak çok şey var görüşebilirmiyiz msn de, saat verebilirmisin ben gelirim osaatte

selam adigecim,
evet ben eski üyelerdenim, hedefime ulaştım ve incecik bi gelin oldum, bu dkz sayesinde oldu ama bi yardımcım vardı, su. bol su içerek iştahımı dengeliyordum bu da aç değilken yememi engelliyordu zaten sadece acıkınca yediğim için çabuk anlıyordum doydugumu. dediğim gibi sadece acıkınca yiyodum kendimi ac bırakmadığım için kıtlık filan da olmuyo, midem kazınırsa acıktıgımı hisseddersem ne kadar gerekliyse yiyordum aç değilken yemem gerektiğinde hatır için yada canım istediği için küçük bi parca alıyordum, onu da zaten vücut biraz daha geç acıkarak dengeliyordu. sık acıkırsan sık yersin sadece doyacak kadar, acıkmazsan yemezsin yada çok küçük bi miktar yersin, dkz bu kadar işte acıkınca vücudunun sesini dinleyip ona istediğini veriyosun, doyunca sana yeter diyo, sen de vermeyerek biriktirmesini engellemiş oluyosun..

dkz ile başaranların en birincisi DAADA'dır, o da bebeği olsun diye vermesi gerekiyodu, ve dkz ile verdi, şimdi (Allah bağışlasın) bi çocugu var..
daha bir sürü aklıma gelmeyen örneği var, http://www.dkzgrubum.blogspot.com adresinde burdan arkadaşlarımız var, onlar da dkz ile inceliyorlar..

şimdilik yazabileceklerim bunlar, çıkmam gerekiyor,
sonra yine görüşürüz,
sevgiyle kalın..
şeri.

Aktif Üye
Aktif Üye

blank.gif
 (Başlık yok)
 Cmt 17 Oca, 2009 13:28

merhaba.bana çok mantıklı geliyor sadece acıkınca yemek.anladığım kadarıyla diyetisyen diyetleri de böyle.sadece şok diyetler değil öylemi.ben bu hafta diyetisyene gittim.hiçbişey yapmamaktan iyidir diye.anlayamadığım metabolizma yavaşlamıyor demi.daha detaylı nasıl beslendiğini yazarmısın.benim vermem gereken çok kilo var.93 olmuştum en son.gerisini sen düşün ve hergün 1 kilo ekleniyordu.87 oldum şu an diyetisyene bu kiloyla başladım.bu hafta tartılmadım .tartılmayla ilgili söylenenlere hak verdim.pazartesi kaç olduğumu görcem.şimdi dkz ile kafam karıştı.mantıklı gibi duruyor ama kaybedecek vaktim yok yanlış bir yola girmek istemem.hayatım felç durumda.kimseyle görüşemeyeceğimi düşünüyorum.hiç kıyafetim yok ,bebek düşünemiyorm,bu kadar aciz olmak yoruyor beni.artık bişeyler yapmalıyım.bana daha detaylı anlatır mısın.artık normale dönmeliyimmmmmmmmmm.

Aktif Üye
Aktif Üye

blank.gif
 (Başlık yok)
 Pts 02 Şub, 2009 17:46

bence cok sacma o ne öyle doyana kadar ye zayıfla böyle sey olurmu yaf sacmalamayın ben cok denedimmmmmmmm

Aktif Üye
Aktif Üye

turkey.gif
 (Başlık yok)
 Çar 25 Şub, 2009 23:37

arkadaşlar selam,
çok yoğunum, KPSS sınavı için hazırlanıyorum,
inşallah sınavdan sonra daha sık görüşürüz..
kendinize iyi bakın,
sevgiler..
şeri.

« Önceki başlıkArkadaşına Haber VerBu konuya bakan kullanıcıları listeleDosya olarak kaydetPrintable versionSonraki başlık »

Bu konuya bakanlar:0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 0 Misafir

Çevrimiçi olanlar: Yok

Forum Seçin:   

Telif Hakkı CC, Diyet Kardeşliği. Bazı Hakları Saklıdır.
Telif Hakkı © 2006, 2020. Diyet Kardeşliği orijinal fikri Elif Sami'ye aittir.